Представники академії – учасники проекту «молодь змінить Україну»

2 червня у Києві відбулося урочисте відкриття програми «Молодь змінить Україну» та перший навчальний модуль для більш ніж 170 учасників – переможців конкурсного відбору з різних міст України.
Приємно відзначити, що серед відібраних учасників є представники і Полтавської державної аграрної академії, зокрема студенти Валерія Будаква, Дмитро Томенко, Вероніка Куркіна, помічник ректора Тетяна Бардіна та випускники академії – Леся Турбаєвська і Ольга Якименко.

Програму реалізовує Фонд родини Богдана Гаврилишина за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Фонду «Fondation Vidrodgenia» та у партнерстві з Бізнес-школою МІМ і Єдиним Координаційним Центром.
Учасниками програми стало багато молодих людей, які представляють різні регіони України та які уже є активними учасниками змін на рівні своїх міст та громад. Це і державні службовці та представники органів місцевого самоврядування, також це активісти регіональних громадських організацій та соціальні підприємці, які подалися на програму з ідеями проектів місцевого розвитку.
Усі вони впродовж червня продовжать навчання в шести регіональних школах у Вінниці, Запоріжжі, Полтаві, Тернополі, Черкасах та Чернігові, реалізовуватимуть власні проекти, кращі з яких отримають співфінансування від фонду. Найбільш активні учасники програми вже восени цього року вивчатимуть європейський досвід ефективного управління безпосередньо в одній з шести країн Європи. Це такі країни як Австрія, Німеччина, Норвегія, Польща, Швеція та Швейцарія. Важливою умовою програми є повернення учасників до України після поїздки та поширення отриманих знань, досвіду, результатів дослідження через ЗМІ, аналітичні статті та безпосередньо у своїй професійній діяльності.
Програму відкривали Патріція Шморгун Гаврилишин, яка є однією з засновниць Фонду родини Богдана Гаврилишина, Перший секретар Посольства Австрії у Києві Флоріан Кольфюрст та Перший секретар Посольства Норвегії У Києві Сігбйорн Літланд, народні депутати України Альона Шкрум та Мустафа-Масі Найєм, заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, віце-президент Бізнес-школи МІМ-Київ Олексій Виноградов та голова Фонду родини Богдана Гаврилишина Олена Бекреньова.
Патріція Шморгун Гаврилишин підкреслила, що важливо, щоб «кожен з присутніх сьогодні пішов з відчуттям, що він уже змінює країну» і побажала молодим людям віри у себе, свої можливості та довіри до людей навколо.
Флоріан Кольфюрст та Сігбйорн Літланд, як представники двох з шести країн, куди їздять здобувати досвід учасники програми, говорили про підтримку Австрією та Норвегією демократичного розвитку України та підкреслили важливість розуміння молодими людьми того, що «ваше майбутнє та майбутнє вашої держави у першу чергу в ваших руках».
Майже усі учасники урочистого відкриття програми наголошували на необхідності й актуальності командної роботи, співпраці, побудови партнерств задля ефективності реалізації проектів як місцевого, так і національного рівнів.
«Вірю, що програма «Молодь змінить Україну» підштовхне і відкриє нові горизонти та розуміння для цих молодих людей, куди рухатися далі, як будувати партнерства, мережі, як створювати нові ініціативи та втілювати їх в життя», – Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України.
Багато порад як з особистого, так і професійного досвіду дала Народний депутат України Альона Шкрум. Один з головних меседжів до молоді стосувався важливості об’єднання зусиль усіх, хто прагне розвитку України: «Зараз популярною є історія, що усі ми лідери, кожен має бути найкращим, але насправді ми нічого не зможемо зробити в державі, якщо не навчимося будувати команди. Богдан Гаврилишин розумів це краще за всіх, тому започатковував проекти з акцентом на командній роботі. Тому шукайте однодумців, будуйте команди, змінюйте країну, оскільки крім нас цього ніхто не зробить».
Звертаючись до молоді, Мустафа-Масі Найєм сказав: «Уже через декілька років люди, які сидять у цій залі, будуть самі керувати країною і не уявляють, як швидко це відбудеться. Я б радив об’єднуватися, вчитися довіряти один одному та створювати команди, бо всі інші історії індивідуальних перемог – це про часи, що вже минули. Треба вірити у себе як в покоління, яке буде більш успішним, ніж наше, адже ми не мали того досвіду, тих знань, які зараз мають можливість отримати молоді люди в Україні».
Після офіційного відкриття програми, учасники мали змогу почути надихаючий виступ про «Мистецтво успішних змін» від Віолети Москалу, засновниці «Global Ukraine Foundation»;  дві лекції про соціальні інновації у світі та в Україні від партнерів та спікерів програми Володимира Лупація та Олега Саакяна («Єдиний координаційний центр»), а також поглянути на свої проекти через призму інновативності; прослухали змісновно насичену лекцію-тренінг від віце-президента Бізнес-школи МІМ-Київ Олексія Виноградова про розвиток та управління локальними проектами, отримавши при цьому перші відгуки та поради щодо власних проектів.
Зазначимо, що учасники програми реалізовуватимуть свої проекти в межах таких тем, як розвиток самоврядування та органів самоорганізації; формування нової ідентичності та ребрендингу міста/ громади; розбудова інфраструктури соціальних інновацій; сприяння зростанню довіри та соціальної згуртованості; активізація соціального підприємництва та сектору креативних індустрій.
Участь молодих регіональних лідерів у програмі «Молодь змінить Україну» дозволить їм отримати нові знання та систематизувати їх для практичного застосування в межах своїх компетенцій на місцях, отримати фінансову підтримку на старті проекту та прямий доступ до міжнародного досвіду. Програма допоможе налагодити зв’язки з активістами з інших регіонів України, розширити горизонти та вибудувати широку мережу ділових контактів. Адже на сьогодні учасниками програми «Молодь змінить Україну» попередніх років створена асоціація, яка складається більш ніж з 500 молодих людей, що працюють у Верховній Раді, міністерствах, міських радах та держадміністраціях, керують масштабними соціальними проектами, чи розвивають власний бізнес. Багато з них передаватимуть свій управлінський досвід цьогорічним учасникам програми уже на другому та третьому навчальних модулях, які відбудуться відповідно всередині та наприкінці червня у Вінниці, Запоріжжі, Полтаві, Тернополі, Чернігові та Черкасах.


Інформацію підготовлено за матеріалами Офіційної сторінки Фонду родини Богдана Гаврилишина

(https://bhfamily.org/fond-rodyny-bogdana-gavrylyshyna-urochysto-vidkryv-...)