Стипендіальні програми

Навчання

 

ПРОГРАМА ЕРАЗМУС+ ДЛЯ ВНЗ ТА КОНКУРСИ ІНДИВІДУАЛЬНИХ СТИПЕНДІЙ

Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. 
Бюджет програми у сфері «освіта і професійна підготовка» становить 1536,5 млн. євро та напряму Жана Моне – 11,4 млн. євро.
В рамках оголошеного конкурсу програми Еразмус+ у сфері вищої освіти вищі навчальні заклади України мають можливість створювати партнерства з вищими навчальними закладами держав-членів ЄС та інших країн, запроваджувати міжнародний обмін студентами та викладачами, модернізувати навчальні програми, зміцнювати зв’язки між університетами і суспільством, поширювати ідеї об’єднаної Європи тощо.

Докладніше – на сайті Національного Темпус/Еразмус+ офісу в Україні

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда

Стипендіальна програма ім. Стефана Банаха – стипендії для магістерських студій економічного, технічного та природничого напрямку для громадян країн Східного Партнерства. У 2012/2013 було реалізовано 50 стипендій, з 2013/2014 року фінансування збільшено до 100 стипендій. Розмір стипендії – 1350 PLN. Після першого року стипендіати отримують право на участь у програмі обміну Еразмус.

Cтипендія Центру Східноєвропейських студій у Варшавському університеті, починаючи з 2001 року, пропонується для кандидатів з країн Східної Європи, Росії, Кавказу та Середньої Азії, зокрема і з України для 2-річне навчання по магістерській програмі «Східні студії». Учасники програми звільнені від оплати за навчання та отримують стипендію розміром 1350 PLN. Магістратура «Східні студії» - це міждисциплінарна програма, що охоплює історію і сучасність Центрально-Східної Європи та пострадянського простору, зосереджуючись на міжнародних зв’язках, політиці, історії мистецтва, літературі, культур, соціології, демографії тощо.

Стипендіальна програма ім. Станіслава Грабського (фінансується Національним банком Польщі) – фінансування для студентів-громадян з країн колишнього СРСР, що мають польське походження. Стипендія призначена для тих, хто вже навчається у польському університеті на економічній спеціальності на студіях І, ІІ та ІІІ ступеня. Розмір стипендії – 1500 PLN. Діє з 2009 року.

Стипендія для аспірантів у галузі гуманітаристики. Ця програма була заснована Міністерством науки та вищої освіти Польщі у 2012 році. Розмір стипендії – 1350 PLN.

Стипендія Вишеградського фонду – фінансування для кандидатів з країн Східного Партнерства на навчання чи дослідження в країнах Вишеградської групи терміном 1-4 семестри. Кожного семестру стипендіат отримує 2,3 тис. євро, а університет, який приймає стипендіатів отримує 1,5 тис. євро.

Стипендія Фонду Яна Павла ІІ – фінансування навчання на бакалавраті чи магістратурі Католицького університету в Любліні.

Стипендія Економічного університету в Катовіцах – фінансування навчання на програмах І чи ІІ ступеня на деяких спеціальностях університету (понад 10 спеціальностей), що передбачає звільнення від плати за навчання (6000 євро) та надання щомісячної стипендії розміром 1000 польських злотих. Учасниками можуть бути громадяни Білорусі, України та Казахстану, що не мають Карти поляка.

Стипендіальна програма "Польський Еразмус для України". У січні 2015 року ще 400  студентів (після другого або четвертого курсу) матимуть можливість продовжити навчання в магістратурі або на бакалаврських студіях.  Претендувати на ці стипендії зможе молодь з усієї території України. Профілі навчання, що передбачені програмою: менеджмент/державне управління, європеїстика, економіка, адміністрація, технічні науки. Студенти і аспіранти, які будуть відібрані польською стороною, навчатимуться за рахунок державного бюджету Республіки Польща і отримуватимуть щомісячну стипендію  впродовж 9 місяців. Розмір щомісячної стипендії для студентів 900 злотих,  для аспірантів - 1350 злотих. Університети гарантують місце у гуртожику. Після закінчення програми учасники зобов’язані повернутися в Україну для завершення початого циклу навчання у своєму навчальному закладі.

 

Стажування

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда заснована у 2000 році. Це двосеместрова навчальна програма у польських університетах з кінцевим стажуванням. Пропоновані спеціальності: економіка і управління; адміністрація/менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я); державне управління (органи державної влади і самоврядування); право; суспільні науки (соціальна психологія, соціологія); політологія i міжнародні відносини; політика розвитку та гуманітарна допомога. Вимогою участі є наявність ступеня магістра. Щороку стипендію розміром 1800 польських злотих отримують 50 кандидатів.

Стипендія для молодих науковців від уряду Польщі була заснована у 2003 році. Розрахована на кандидатів з країні Східного Партнерства. Навчальна програма має характер річного наукового стажування (післядипломна освіта) у польському університеті. Передбачається вивчення польської мови, участь у заняттях пов’язаних з темою дослідження та кінцевий захист дипломної роботи. Розмір стипендії - 1350 PLN. Кандидати повинні мати диплом бакалавра чи магістра, перевага надається гуманітаріям.

Стипендія імені Кшиштофа Скубішевського – фінансування наукового стажування протягом одного академічного року у Варшавському університеті чи іншому виші Польщі для тих, хто захистив кандидатську дисертацію або ж має видатні заслуги побудови демократії. Стажування може відбуватись у сфері права, історії ХХ ст. чи політології. Загальна сума стипендії складає 28 940 польських злотих за 9 місяців. Стипендію координує Студіум Східної Європи Варшавського університету. Також в рамках програми існує варіант дотації на два місяці розміром 6431 польських злотих.

Стипендія Фонду Королеви Ядвіги розміром 1500 PLN для докторантів та дослідників з Центрально-Східної Європи та з країн колишнього СРСР на наукове стажування у Ягелонському університеті.

Стипендіальна програма «Gaude Polonia» від Міністра культури і національної спадщини Польщі пропонує піврічні стипендії для митців, перекладачів, літературних критиків з України, Білорусі чи з інших країн Центрально-Східної Європи для стажування у відомих польських культурних центрах під опікою куратора. Розмір місячної стипендії - 3000 польських злотих. Програма діє з 2003 року.

Стипендії Фонду Музею історії Польщі для негромадян Польщі для проведення досліджень з історії Польщі. Місячний розмір стипендії – 1000 євро брутто. Кандидати повинні мати щонайменше ступінь магістра.

Fellowships Research & Experience – наукове чи професійне стажування у польських осередках з метою спільної реалізації визначеного проекту у галузях економіка та управління, державне управління, менеджмент у бізнесі, право, соціальні науки, політичні науки і міжнародні стосунки, політика розвитку та гуманітарна допомога. Програма заснована Касою ім. Юзефа Мяновського у 2012 році. Учасниками можуть бути особи з країн Східного Партнерства та Росії, які мають ступінь магістра. Термін стажування – 2-6 місяців, розмір стипендії – 2500 польських злотих. Каса ім. Юзефа Мяновського пропонує різноманітні стипендіальні програми з 1994 року. У період з 1994-2011 року їх учасниками стали 1605 осіб, з них 859 з України.

 

Літні курси польської мови та культури

   Літні курси польської мови та культури - це інтенсивні літні курси, які дають можливість вивчити мову, а також познайомитися з польською культурою та історією. Однією з головних цілей NAWA є просування польської мови. Цієї мети досягається, серед іншого, організацією літніх курсів польської мови та культури, під час яких учасники курсів можуть інтенсивно вивчати польську (близько 20 годин занять на тиждень), розмовляти польською мовою під час занять та поза ним (на вулиці, в ресторані, під час зустрічей з поляками) відвідувати різні міста Польщі, інтегруватися з іншими іноземними студентами, реалізовувати спільні проекти.

  Програма дає можливість учасникам безкоштовно взяти участь у декількох тижнях курсів, організованих у Польщі провідними центрами польської мови та культури в польських університетах. Учасники програми, крім можливості безкоштовної участі у курсі та культурній програмі, також отримуватимуть продукти харчування та проживання та разову стипендію NAWA у розмірі 500 злотих.

   Як люди, які вивчають польську мову як іноземну, так і ті, хто тільки планує розпочати навчання, запрошують подати заявку в програму NAWA.

   Заява подається через ІКТ-систему NAWA до 18 березня 15:00. Студенти можуть обрати одну з наведених нижче дат: 1-29 липня, 8-29 липня, 1-29 серпня та 9-30 серпня 2019 року, для викладачів заплановано лише одну дату: 1-22 серпня 2019 року.

Учасники програми отримуватимуть безкоштовно:

- інтенсивні курси польської мови з досвідченими вчителями польської мови

- заняття, що показують історію та культуру Польщі,

- тематичні семінари,

- кінопроекції,

- поїздки в цікаві місця,

- інтеграційні заходи (включаючи зустрічі з поляками),

- проживання в чотиримісних номерах або менше,

- харчування (3-разове харчування),

- стипендія 500 злотих (викладачі 700 злотих).

Здобувачі вищої освіти, які подають заявку на участь у програмі, повинні відповідати наступним вимогам:

- не мають польського громадянства;

- не навчайтесь у Польщі (у 2018/2019 навчальному році);

- вивчити польську чи знати англійську на мінімальному рівні B1,

- студенти закордонних університетів.