Тренінг з медіаграмотності для школярів

У рамках Тижня факультету обліку та фінансів відбулася зустріч викладачів кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін з учнями 10–11 класів Супрунівського навчально-виховного комплексу. Наш нещодавній випускник, а нині стейкхолдер, магістр політології Олександр Пикало провів для них цікавий тренінг з питань медіаграмотності.

Сучасна людина стикається з величезною кількістю інформації і не завжди здатна розібратися з її вірогідністю, часто стаючи жертвою перекручування фактів, а то і відвертої брехні. Тому медійна грамотність є надзвичайно важливою для сучасної молоді, оскільки надає навички розуміння, критичного мислення та аналізу інформації, яка оточує її у цифровому світі.
   Олександр зараз працює редактором стрічки новин і політичним оглядачем інтернет-видання Mind і має певний досвід роботи з інформацією. Під час тренінгу він розповів про особливості сучасної інформаційної політики, механізми творення та викладення інформації, принципи формування критичного мислення. Школярам також було запропоновано на конкретних прикладах з’ясувати, яке з повідомлень є правдивим, а яке – дезінформацією.

Наші гості відчули себе справжніми медіаекспертами, досить чітко розрізняючи вірогідну інформацію від відвертих фейків. Отримані знання на тренінгу стануть їм у пригоді в подальшому житті при самостійному оцінюванні численних інформаційних потоків.

Висловлюємо подяку Олександру Пикалу за цікавий і пізнавальний захід і бажаємо йому нових професійних здобутків!