Захист аналітичних звітів та проектів соціологічних досліджень в рамках вивчення дисципліни «Соціологія»

10 грудня 2020 року доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін, кандидат психологічних наук Подлєсна Ганна Володимирівна провела Pre-evaluation session в межах вивчення дисципліни «Соціологія» з метою захисту здобувачами вищої освіти 2 курсу спеціальності «Право» звітів про проведені соціологічні дослідження.

Були представлені такі соціологічні дослідження:

1. Нікітенко Анастасія та Левченко  Юлія «Наркоманія як проблема сучасної молоді». Студентки достатньо широко дослідили цю проблему та  розповсюдження цього явища серед молоді. Дослідження було проведено за допомогою Google forms серед студентів та їх батьків.
  2. Пулинець Лідія провела аналогічне дослідження в Instagram і дослідила не лише знання цієї теми молодими людьми, а й шляхи їх виходу з критичних ситуацій.
  3. Кульменко Валерія «Вища освіта: студентський погляд». Студентка вивчила особливості вищої освіти студентів провідних ЗВО України, зокрема Полтави, Харкова, Києва, Львова.
  4. Пихтіна Наталія та Петрова Юлія «Проблема безробіття молодих спеціалістів». У процесі дослідження студентки виокремили основні напрями зменшення безробіття та підвищення рівня працевлаштування молоді.
  5. Сергієнко Валерія та Унгуряну Світлана «Проблема залежності молоді від соціальних мереж». Респонденти запропонували способи вирішення та подолання цієї залежності.
  6. Бондар Юрій вивчав міжособистісні стосунки студентів, формування студентської групи, лідерство та взаємодію з кураторами.
  7. Григоренко Марина «Міграційні настрої молоді». Здобувачка вищої освіти виокремила основні причини міграції – переважно економічні та соціальні: заробляння грошей заради матеріального добробуту та отримання нових знань для роботи своєї мрії.
  8. Крикливець Наталя «Зайнятість молоді на ринку праці». В дослідженні студентка висвітлила проблеми працевлаштування молоді в Україні.

Результати всіх досліджень викликали жваву дискусію серед здобувачів вищої освіти. Усі доповіді супроводжувались презентаціями, які наочно демонстрували викладений матеріал.